BRITA filtreler için geri dönüşüm

BRITA filtreler için geri dönüşüm

BRITA filtreler nasıl geri dönüştürülür?

Yiyecek ambalajlarımızda, mutfak aletlerimizde veya arabalarımızda: Günlük hayatımızı plastik olmadan hayal etmek imkansız. Ne de olsa plastik, hafif oluşu ve kolay şekillenebilirliği sayesinde oldukça pratiktir. BRITA olarak, hem ev tipi su filtresi hem de iş ortaklarımız için ürettiğimiz profesyonel filtrelerimizde plastik kullanıyoruz. 

En iyi su filtresi deneyimi için, plastiğe ek olarak farklı materyaller de kullanıyoruz. "BRITA geri dönüşümü destekliyor mu?" diye merak ediyorsanız, 1992 yılından beri geri dönüşüm programımız devam ediyor. Böylece hem kaynaklarımızı hem de çevreyi koruyoruz. 

Biyolojik bazlı plastikleri hiç duydunuz mu?

Ürünlerimizde çevre dostu ve geri dönüştürebilen biyolojik bazlı plastikleri artan bir ivmeyle kullanıyoruz. BRITA materyalleri ile ilgili daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

BRITA geri dönüşüm programı - 1992'den beri

"Neden BRITA filtre geri dönüşümünü iş ortaklarımızla birlikte kendi başımıza yapabilecekken başkalarına bırakalım?" BRITA'nın kurucusu Heinz Hankammer, 1992'de su filtreleri için BRITA geri dönüşüm programını başlattığında bu soruyu sormuştu. O zamanlar, bu gerçekten vizyoner bir bakış açısıydı! 

Anında eyleme geçtik: O zamandan beri, su filtrelerimizi Almanya'daki merkezimize aktarıyor ve kendi tesislerimizde ayrıştırarak BRITA geri dönüşüm sürecine alıyoruz. Ayrıca filtre bileşenlerimizi de kendimiz geri dönüştürüyor ve yeni su filtrelerimizde kullanıyoruz. Yani, kapalı döngü üretimi gerçekleştiriyoruz.